logo prow

srodek prow1

herb bip

przestrzen otwarta

Bulgarian Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

 

Dyżur terenowego punktu informacyjnego PROW 2007-2013 podczas „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” w Baszni Dolnej

Szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów czekało na gości odwiedzających Kresową Osadę w Baszni Dolnej w sobotę 9 maja br. Pod hasłem „Majowa Strefa Wrażeń", odbyła się impreza
w ramach „Dni Otwartych Funduszy Europejskich".

Impreza plenerowa organizowana przez gminę Lubaczów oraz Województwo Podkarpackie miała za zadanie promować projekty realizowane przy wsparciu środków unijnych, zaprezentowane przez podmioty i instytucje z całego Podkarpacia, które uzyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej m.in.
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Impreza w Baszni Dolnej była głównym wydarzeniem w ramach wojewódzkich obchodów „Dni Otwartych Funduszy Europejskich".

Tego dnia w Kresowej Osadzie dyżur pełnił terenowy punkt informacyjny PROW 2007-2013 promując Program oraz efekty realizacji działań samorządowych PROW 2007-2013 na Podkarpaciu.
W ramach punktu zainteresowani tematyką dotyczącą wsparcia obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej mogli zasięgnąć wiedzy na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014 -2020, w tym o możliwościach uzyskania pomocy. Ponadto na odwiedzających namiot pracowników Departamentu PROW czekały atrakcje w postaci ulotek, kolorowanek, puzzli oraz innych materiałów promocyjnych.

W trakcie imprezy mogli znaleźć coś dla siebie zarówno smakosze przepysznej kuchni, rodziny z małymi dziećmi, miłośnicy sportu, ale także pasjonaci średniowiecznej historii, ciekawi nowinek technicznych, zainteresowani nauką i eksperymentami, dbający o zdrowie i urodę. W Kresowej Osadzie funkcjonowały tematyczne miasteczka: innowacji, zdrowia i urody, rekreacji i turystyki aktywnej, służb mundurowych, historyczne, bajkowe i kulinarne, a do dyspozycji odwiedzających zostały przygotowane m.in. place zabaw i warsztaty rzemieślnicze.
Główną atrakcją imprezy plenerowej był wieczorny koncert zespołu Red Lips. Po zakończeniu imprezy przybyli goście mogli wrócić do domu specjalnym szynobusem z Baszni Dolnej do Rzeszowa, który tego dnia umożliwiał skomunikowanie regionu z Kresową Osadą.

W ramach „Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Baszni Dolnej" został zorganizowany konkurs kulinarny pt.„Specjały podkarpackiej kuchni", którego celem była promocja Kresowego Jadła oraz smaków kulinarnych całego województwa oraz upowszechnianie starych, zapomnianych przepisów dawnej kuchni.
Nagrody dla kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji zajmujących się wytwarzaniemi wprowadzaniem na rynek lokalnej żywności biorących udział w konkursie zostały ufundowane ze środków będących w dyspozycji Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
w ramach Pomocy Technicznej PROW 2007-2013.

basznia 6

Basznia 2

Basznia 4

 Basznia 3

linia pozioma kropki 980

                     1 UE       2 herb        3 krajowa siec     4 Przestrzen otwarta     5 PROW

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa
i Rozwoju Wsi. Informacje opracowane przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.